Toyota Professional Bielsko-Biała - Nowa Toyota Corolla Cross podbija polski rynek
 1. Świat Toyoty
 2. Nowości
 3. Corolla Cross nowym hitem na polskim rynku
28 lipca 2022

Toyota Corolla Cross podbija polski rynek

Ponad 600 zamówień w 3 tygodnie

Na polski rynek wchodzi nowa Toyota Corolla Cross. Ten kompaktowy SUV łączy atuty Corolli – najpopularniejszego samochodu w historii motoryzacji, i RAV4 – pioniera segmentu SUV-ów z samonośnym nadwoziem. Już wkrótce model ten może stać się kolejnym bestsellerem marki. Tylko w ciągu pierwszych 3 tygodni przedsprzedaży salony Toyoty zebrały ponad 600 zamówień.

Gama SUV-ów i crossoverów Toyoty została poszerzona o nową Corollę Cross. Model ten należy do najbardziej poszukiwanego na europejskim rynku segmentu rodzinnych kompaktowych SUV-ów. Jest wyposażony w wiele zaawansowanych rozwiązań, w tym m.in. technologię hybrydową 5. generacji i inteligentny napęd na cztery koła AWD-i. Stworzony na bazie platformy TNGA samochód posiada też rozbudowany zestaw systemów bezpieczeństwa czynnego 3. generacji.

Do pierwszych klientów nowa Corolla Cross trafi już jesienią 2022 roku, a obecnie przyjmowane są zamówienia w ramach przedsprzedaży. Do wyboru są trzy wersje wyposażenia i trzy opcjonalne pakiety.

Napęd na cztery koła AWD-i

Dużą popularnością wśród zamawiających cieszy się napęd AWD-i. Ponad 45% zamówień na Corollę Cross dotyczy samochodów z napędem na cztery koła.

Warto podkreślić, że bazą dla AWD-i jest pełny napęd hybrydowy, który zapewnia oszczędną i dynamiczną jazdę. W nowej Corolli Cross zamontowano układ hybrydowy 5. generacji z silnikiem 2,0 l o łącznej mocy 197 KM. Za dobre osiągi w trybie EV odpowiada silnik elektryczny o mocy 113 KM i 206 Nm momentu obrotowego. Dodatkowy elektryczny silnik montowany przy tylnej osi o mocy 41 KM jest dołączany automatycznie, zwiększając przyczepność i dając większe poczucie bezpieczeństwa na miękkich lub śliskich nawierzchniach. Auto rozpędza się od 0 do 100 km/h w 8,1 s.

Nowy, bardziej wydajny układ napędowy z większą baterią i nowym oprogramowaniem umożliwia pokonywanie jeszcze większych dystansów w bezemisyjnym trybie elektrycznym.

Premiere Edition – wersja, która dominuje w zamówieniach

Ponad 80% zamówień w przedsprzedaży dotyczy najwyższej wersji – Premiere Edition. Na jej wyposażenie składają się m.in.:

 • systemy bezpieczeństwa czynnego 3. generacji Toyota T-MATE,
 • Digital Cockpit – cyfrowy wyświetlacz na tablicy wskaźników (12,3"),
 • system multimedialny Toyota Smart Connect® z kolorowym ekranem dotykowym (10,5" HD),
 • nawigacja Connected z mapami online i 4-letnią darmową transmisją danych,
 • tapicerka skórzana z perforacją (skóra naturalna i syntetyczna),
 • monitor panoramiczny z systemem kamer 360 stopni (Panoramic View Monitor),
 • system bezkluczykowego dostępu do samochodu (Inteligentny kluczyk),
 • elektrycznie unoszone drzwi bagażnika otwierane bezdotykowo,
 • zaawansowany asystent parkowania Toyota Teammate.

Corolla Cross Premiere Edition kosztuje od 173 300 zł. Za wersję z napędem AWD-i zapłacimy od 183 200 zł.

Ceny Corolli Cross zaczynają się od 142 800 zł lub od 1 626 zł netto miesięcznie w Leasingu KINTO ONE.