Toyota Professional Bielsko-Biała - Innowacyjna Toyota Mirai we flocie firmy BIBUS MENOS
  1. Świat Toyoty
  2. Nowości
  3. Wodorowa Toyota Mirai we flocie innowacyjnej firmy BIBUS MENOS
17 czerwca 2024

Toyota Mirai we flocie firmy BIBUS MENOS

Wodorowa limuzyna z zasięgiem do 650 km

Polsko-szwajcarska firma technologiczna BIBUS MENOS poszerzyła swoją flotę o Toyotę Mirai z elektrycznym napędem wodorowym. Elegancka limuzyna ma 650 km zasięgu i zużywa od 0,79 kg wodoru na 100 km.

Polsko-szwajcarska firma BIBUS MENOS mająca siedzibę w Gdańsku specjalizuje się w dostarczaniu rozwiązań z dziedziny pneumatyki, mechatroniki, hydrauliki siłowej, automatyki, druku 3D, a także ekomobilności (jak np. ładowarki AC i DC do samochodów elektrycznych oraz systemy tankowania sprężonym wodorem GENO). Przedsiębiorstwo od lat konsekwentnie rozwija swoją flotę samochodów o pojazdy z nowoczesnymi i ekologicznymi napędami. Pracownicy firmy poruszają się bezpiecznymi i niezawodnymi hybrydami Toyoty. Oprócz modeli Yaris, Corolla, Camry i RAV4 firma korzysta także z aut z linii Toyota Professional – PROACE i PROACE CITY. W sumie jest to już 59 Toyot. Samochody dostarcza salon Toyota Walder.

Już wkrótce na terenie Trójmiasta otwarta zostanie pierwsza stacja wodorowa. W związku z tym firma BIBUS MENOS zdecydowała się rozszerzyć swoją flotę o Toyotę Mirai. Grzegorz Misiejko, Menedżer Floty w BIBUS MENOS Sp. z o.o., tak uzasadnił tę decyzję:

„Kiedy po latach samochody hybrydowe oraz elektryczne stały się bardziej powszechne, podjęliśmy decyzję o zakontraktowaniu pojazdu wodorowego FCEV. Była to dla nas naturalna kolej rzeczy. Nie ukrywam, że jest to ekscytujące uczucie, że jako jedni z pierwszych w Polsce będziemy w długim zakresie testować tak „egzotyczny” pojazd na naszym rynku. Zakup samochodu wodorowego wpisuje się w strategię zrównoważonego rozwoju firmy BIBUS MENOS”.

Reprezentujący Toyotę Walder Błażej Czaplicki dodał:

„Firma BIBUS MENOS jest naszym wieloletnim i zaufanym partnerem, który przy pomocy naszych hybrydowych modeli od lat elektryfikuje swoją flotę. A teraz za sprawą modelu Mirai wprowadzamy prawdziwą rewolucję na trójmiejskie drogi. Co dla nas szczególnie ważne, zakup samochodu z elektrycznym napędem wodorowym został sfinansowany w ramach programu wynajmu długoterminowego KINTO ONE”.

650 km zasięgu Toyoty Mirai

Wodorowa Toyota Mirai jest napędzana silnikiem elektrycznym o mocy 182 KM i momencie obrotowym 300 Nm. Jednostka ta jest zasilana ogniwami paliwowymi, które produkują prąd na bieżąco w wyniku reakcji wodoru z tlenem. Jedynym produktem ubocznym pracy ogniw paliwowych jest woda, która jest automatycznie odprowadzana rurą wydechową.

Pojazd Toyoty został wyposażony w trzy zbiorniki wodoru, których zatankowanie pod ciśnieniem 700 barów zajmuje zaledwie 5 minut. Zasięg auta sięga 650 km, a średnie zużycie wodoru wynosi od 0,79 kg/100 km (wg WLTP).

Wodorowa limuzyna z przestronną, dobrze wyposażoną kabiną pomieści pięć osób. Wyposażony w tylny napęd samochód charakteryzuje się nisko położonym środkiem ciężkości, świetnymi właściwościami jezdnymi oraz atrakcyjną stylistyką.