Toyota Professional Bielsko-Biała - Dni Otwarte nowego odświeżonego Yarisa | Toyota
  1. Świat Toyoty
  2. Nowości
  3. Sukces nowej Toyoty Yaris. Ponad 140 tys. osób odwiedziło salony podczas Dni Otwartych
23 kwietnia 2024

Dni Otwarte odświeżonej Toyoty Yaris

Ponad 140 tys. odwiedzających

W dniach 15–20 kwietnia w salonach Toyoty odbyły się Dni Otwarte, podczas których można było obejrzeć odświeżoną wersję Toyoty Yaris oraz przetestować nowy 130-konny napęd hybrydowy. Wydarzenie to przyciągnęło ponad 140 tysięcy odwiedzających. Jest to najwyższa od lat! W ciągu 6 dni klienci zamówili prawie 200 egz. nowego Yarisa.

Yaris to najchętniej wybierany miejski samochód w Polsce, którego udział w segmencie sięgnął już ponad 27%. Odświeżony model z rocznika 2024 jeszcze bardziej wzmocni jego pozycję na rynku, a wszystko to za sprawą rozbudowanej gamy napędów hybrydowych i nowych elementów wyposażenia, w tym zaawansowanych technologii bezpieczeństwa czynnego.

Dni Otwarte, na których zadebiutował odświeżony Yaris, trwały od 15 do 20 kwietnia. Osobom odwiedzającym w tych dniach salony Toyoty zaprezentowano działanie najnowocześniejszych technologii wsparcia kierowcy podczas jazdy i parkowania Toyota T-MATE, pokazano nowe cyfrowe zegary i większy ekran dotykowy systemu Toyota Smart Connect. Zademonstrowano też nową specjalną wersję wyposażenia Premiere Edition z dwukolorowym malowaniem nadwozia i lakierem Neptune Blue.

Jazdy próbne pozwoliły przekonać się o dynamice i komforcie prowadzenia, jakie zapewnia nowy 130-konny napęd 1.5 Hybrid Dynamic Force. Dołączył do znanego już układu 1.5 Hybrid Dynamic Force 116 KM oraz 125-konnego silnika benzynowego 1.5 Dynamic Force.

W ciągu 6 dni klienci, którzy odwiedzili salony marki w całej Polsce, złożyli prawie 200 zamówień na nowego Yarisa.

Yaris z napędem hybrydowym o mocy 130 KM

Nowy napęd hybrydowy 1.5 Hybrid Dynamic Force 130 KM jest dostępny w przypadku wybrania najwyższych wersji wyposażenia – GR SPORT oraz Premiere Edition. Zastosowano tu większy i mocniejszy silnik elektryczny (62 kW), a także nową przekładnię hybrydową. Moment obrotowy jednostki elektrycznej został zwiększony aż o 44 Nm do wartości 185 Nm, zapewniając jeszcze lepsze wrażenia z jazdy. Od 0 do 100 km/h samochód rozpędza się w 9,2 s.

Yaris z nowym napędem hybrydowym jest także wydajny i oszczędny. W utrzymywaniu zużycia paliwa na niskim poziomie pomaga układ Predictive State of Charge Control, który podczas zjazdu ze wzniesienia lub w korku wykorzystuje dane z nawigacji, by dopasować poziom naładowania baterii do trasy czy natężenia ruchu i jak najefektywniej korzystać z napędu elektrycznego. Dzięki temu zużycie paliwa wynosi średnio 4,2–5,1 l/100 km (wg WLTP).

Specjalna wersja Premiere Edition

Gama modelowa odświeżonego Yarisa została rozszerzona o wersję specjalną Premiere Edition. W tej odmianie auto ma kompletne wyposażenie i występuje wyłącznie ze 130-konną hybrydą.

Yaris Premiere Edition jest wyposażony m.in. w:

  • wyświetlacz projekcyjny na przedniej szybie (HUD),

  • klimatyzację automatyczną (dwustrefową) z technologią oczyszczania i nawilżania powietrza Nanoe-X®,

  • Digital Cockpit – cyfrowy wyświetlacz na tablicy wskaźników (12,3"),

  • system multimedialny Toyota Smart Connect® z kolorowym ekranem dotykowym (10,5" HD),

  • nawigację Connected z mapami online i 4-letnią darmową transmisją danych.

Dodatkowo wersję Premiere Edition można doposażyć w Pakiety Premium Audio JBL oraz Skyview.

Wersję specjalną Premiere Edition można rozpoznać po nowym lakierze Neptune Blue, który połączono z czarnym dachem. Niebieski motyw jest obecny także we wnętrzu – na przeszyciach foteli oraz listwach dekoracyjnych deski rozdzielczej i boczków drzwi.

Wersję Premiere Edition można zamówić także w dwóch innych dwukolorowych wariantach z czarnym dachem i lakierami Platinum Pearl White oraz Shimmering Silver.

Cennik nowej Toyoty Yaris